Zajímavá reklama

Na této stránce uvadíme zajímavé ukázky z tiskové reklamy, rozhlasové reklamy, televizní reklamy a billboardů. Některé z těchto reklam získaly i významná ocenění v odborných soutěžích. Zároveň chceme ukázat i kontroverzní a zakázané reklamy.

Gambrinus: Hvězda 3D reklamy

Absolutním vítězem 8. ročníku soutěže „Hvězda 3D reklamy“ se stala tramvaj Gambrinus agentury Rust Klemperer. Vidět jí můžete v Plzni.

gambrinus-tramvaj

gambrinus-tramvaj-2

gambrinus-tramvaj-3

Úsměv sluší každému: EFFIE

impuls-usmev-slusi-kazdemu-1 impuls-usmev-slusi-kazdemu-2

impuls-usmev-slusi-kazdemu-3 impuls-usmev-slusi-kazdemu-4

EFFIE Ostatní služby, 1. místo 2008
Úsměv sluší každému
Zadavatel: Londa, provozovatel Rádia Impuls
Agentura: Leo Burnett Advertising
Rozpočet: 10-20 mio

Škoda Fabia: nejlepší reklama 2007

Cukrářský spot na novou fabii si odnesl Zlatého lva z mezinárodního reklamního festivalu v Cannes. Ten je v reklamní branži stejně důležitý jako pro herce předávání Oskarů a pro sportovce olympiáda. Soutěžilo osmadvacet tisíc prací z celého světa.

České reklamky Cannes 2007 neoslnily. O lvy  se přitom ucházelo rekordních 69 tuzemských prací. Uspěla jen agentura Mark BBDO. Se svou kampaní pro Pizza Coloseum, ve které poslíček obchází ve večerních hodinách konkurenční pizzerie a hledá hosta, který si objednal jejich pizzu, se probojovala alespoň do užšího výběru v kategoriích Promo a Media. Pokračování »

Světelný panel ČSA: Duhový paprsek 2007

csa-svetelny-panel

Světelný panel ČSA
Duhový paprsek 2007: Story Design

Zásobník na GO kupony

go-kupony-stojan

Hvězda 3D reklamy 2002
Zásobník na GO kupony: Story Design

Black Boxes

Black Boxes jsou zcela unikátním druhem dárku, který v jedné krabičce spojuje kouzlo tradičního dárku s originalitou netradičního zážitku.

V jediné dárkové kazetě darujete několik druhů jednoho produktu (whisky, parfému) a obdarovaný si sám vybere tu značku, která jemu nejvíce vyhovuje.

black-boxes

Hvězda 3D reklamy 2008: 1. místo v kategorii Reklamní nebo dárkový obal
zdroj: blackboxes.cz

Pokračování »

Sixt: zakázaná reklama s Topolánkem

Autopůjčovna Sixt, která na billboardech použila fotografie předsedy ODS Mirka Topolánka, porušila podle Rady pro reklamu (RPR) její etický kodex. Rada proto autopůjčovnu i média a firmy, které reklamu šíří, vyzvala, aby tuto reklamní kampaň ukončily.
zdroj: ihned.cz

sixt-topolanek